Jak urozmaicić dzieciom posiłki z makaronu?

Nie łatwo jest przekonać niejadka, by choć spróbował obiadu, prawda? Staramy się więc jak możemy, na talerzu musi być kolorowo a porcja nie może być zbyt duża… My mamy swój sposób na przekonanie każdego, nawet największego niejadka do zjedzenia obiadu z makaronem w roli głównej! Musi być ciekawy, kolorowy i wesoły!

Reklama: erotynka.pl

Jak przygotować kolorowy makaron?

Oczywiście najprościej było by podczas przygotowywania ciasta, dodać to niego spożywcze barwniki – kolorowy efekt był by bardzo wyrazisty, mocny i wszystko poszło by oczywiście bardzo prosto. Co jednak zrobić, kiedy nie bardzo chcemy używać chemicznych, sztucznych barwników do „pokolorowania” naszego makaronu?

Oto wskazówki czym zabarwić makaron, by był nie tylko wesoły, kolorowy, ale przede wszystkim zdrowy i smaczny!

Zielony – uzyskamy go oczywiście ze szpinaku bądź bazylii – w zależności od tego co lubimy i jaki smak będzie odpowiedni do naszej potrawy.

Czarny – ten kolor ciężko będzie uzyskać bez sztucznych barwników, ponieważ czarny makaron to atrament pozyskany z kałamarnicy – która oczywiście nie występuje w Polsce.

Czerwony – to bardzo proste – wystarczy dodać do makaronu sok z buraka, bądź suszonych pomidorów – podobnie jak w przypadku barwnika zielonego – w zależności od potrawy do której użyjemy tego makaronu.

Brązowy – przygotowujemy makaron zwyczajnie, tyle, że z mąki razowej.

Żółty – taki kolor uzyskamy kiedy do ciasta dodamy szafran – ale uwaga – nie każdy lubi jego smak, jest dość charakterystyczny.

Szary – by uzyskać taki kolor makaronu, musimy do jego przygotowania użyć mąki gryczanej.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy i wasze dania będą teraz nie tylko zdrowe, ale niezwykle smaczne, a przede wszystkim kolorowe i dzięki temu będą w zawrotnym tempie znikać z talerzy waszych pociech! Jeśli lubicie eksperymenty w kuchni – sami spróbujcie stworzyć z waszej ulubionej przyprawy, zioła, soku – stworzyć kolorowy makaron o niesamowitym, niespotykanym wcześniej kolorze i smaku!

źródło: https://horrorshow.pl/najlepsze-horrory-2019-roku/