Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Jak zacząć się zdrowo odżywiać?

Wraz z modą na bycie fit i zdrowe odżywianie, coraz więcej osób decyduje się na wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych i stopniowe wdrażanie zmian żywieniowych. Bez względu na to czy planujemy schudnąć czy po prostu polepszyć stan naszego zdrowia i samopoczucia, wprowadzanie do swojego dziennego jadłospisu zdrowych produktów zawsze jest dobrym wyborem. Niestety samodzielne sporządzenie diety i trzymanie się jej wymaga nie tylko fachowej wiedzy z zakresu odżywiania się, ale i czasu. Przygotowanie zdrowych posiłków często wymaga nie tylko planowania, ale i dużo samozaparcia. Dla wielu osób zbawienne może okazać się skorzystanie z pomocy dietetyka, a także specjalnego cateringu dietetycznego, który przyrządzi posiłki za nas.

Na czym polega usługa?

Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością szczególnie wśród osób osób aktywnych i odchudzających się. Zamówienie gotowego zestawu posiłków na każdy dzień nie tylko pomoże zaoszczędzić nam czas spędzony w kuchni, ale także będzie dostosowane do naszych potrzeb żywieniowych. Nie musimy zatem wyliczać każdego grama produktu i samodzielnie komponować swoje posiłki, ponieważ firma cateringowa zrobi to za nas i dostarczy nam całodniowy zestaw do domu.

Dieta uszyta na miarę

Firmy zajmujące się dietetycznym najczęściej realizują nasze zamówienia w oparciu o dietę, jaką aktualnie mamy już rozpisaną lub możemy umówić się na spotkanie firmowym dietetykiem, który ją dla nas sporządzi. Dieta sporządzana jest w oparciu o nasze BMI, a także nasze cele i specyficzne potrzeby żywieniowe. Wiele firm cateringowych przygotowuje posiłki dla różnych grup osób, począwszy od wegetarian, wegan, a skończywszy na osobach nietolerujących glutenu. Korzystając z przygotowanego planu żywieniowego możemy być pewni, że wszystkie składniki zostały dobrane do do grama zgodnie z naszym zapotrzebowaniem.

Ile kosztuje dietetyczny catering?

Cena za posiłki na cały dzień zaczyna się często od 30 złotych, w zależności od rodzaju diety i jej kaloryczności. Z pewnością nie dla każdego będzie to zakup opłacalny, jednak rozwiązanie to powinny docenić w szczególności osoby zapracowane, które nie mając czasu na samodzielne przygotowanie posiłków.

źródło: Wegetariański Poznań